Sėkmingo web dizaino dėmenys

Dizaineris dažniausiai suvokiamas kaip žmogus, komponuojantis detales ir taip kuriantis kažką gražaus. Tik, jei kai kuriems dizaineriams galbūt užtenka vien estetinės savo darbo pusės suvokimo, tai tinklo specialistai negali sau leisti būti tik „menininkais“. Jie taip pat privalo išmanyti, kaip paruošti tinklalapį patogiam naršymui, nepamiršdami, kad kuria reklaminį produktą. Mes visa tai mokame ir esame pasirengę pasidalinti savo žiniomis.

Išdėstymas, spalvos, šriftas…

Web dizainas yra tarsi interaktyvaus paveikslo tapymas. Kaip dailėje yra tam tikros koncepcijos, taip ir kuriant tinklalapio išvaizdą reikia įvertinti sudedamąsias dizaino dalis. Pirmiausia žygiuoja apgalvotas elementų išdėstymas. Meniu laukai privalo būti po ranka ir sudaryti aiškios navigacijos įspūdį, reklamos negali užstoti svarbių detalių, o titulinis puslapis turi pritraukti. Svarbu ir tai, kaip pateikiama pati tinklalapyje publikuojama esminė informacija – kokia straipsnio dalis turi matytis dar antraštiniame lape, ilgą tekstą geriau skaidyti į puslapius ar viską sudėti į vieną ir kiti reikšmingi klausimai. Būtina atsižvelgti ir į paveiklėlių dydį bei išdėstymą, logotipų, interaktyvių laukų ir kitų detalių vaidmenį web dizaine.

Paskui išdėstymą seka vaizdavimo elementai: spalva, grafika, šriftas. Ar žinojote, kad tik 22 skirtingi atspalviai pripažįstami absoliučiai draugiškais visiems naršymo įrankiams ir ekranams? Be techninio suderinamumo, reikia turėti omenyje ir tai, kokį tinklalapio įvaizdį norima sudaryti. Juodas fonas apsunkina skaitymą, bet yra gana agresyvus, o balta spalva sukuria jaukumo pojūtį, tačiau asocijuojasi su paprastumu, kas gali ne visada atitikti tinklalapio savininko viziją. Panašios dilemos iškyla ir bedant pirštu į bet kurią kitą spalvą. O kur dar šriftas… Tipo parinkimas, paryškinimas, pasvirimas – tai taip pat lankytojui sudaro įspūdį, kurio stiprumas gali svyruoti didele amplitude.

Labiau pragmatiški sprendimai

Kaip minėta, web dizaineris negali apsiriboti vien išvaizdos kūrimu. Apskritai žodžio „dizainas“ reikšmė yra daiktinės aplinkos projektavimas. Savaime suprantama, projektavimas negali būti vien teplionė – tai privalo būti ir pragmatiškumu grįstas apskaičiuotas procesas. Kuo patogesnė bei aiškesnė navigacija, kuriama atsižvelgiant į išnagrinėtus naršytojų įpročius, pritaikymas paieškos sistemoms, suderinamumas su skirtingomis naršyklėmis ar ekranų rezoliucijomis, geriausio vaizdo įrašų grotuvo parinkimas, tinkamas ir naršymo greičio neribosiantis multimedijos kiekis puslapyje ir, žinoma, turėjimas omeny, kad ties sukurtu produktu dar darbuosis programuotojai – visa tai taip pat įeina į funkcijas, kurias įgyvendina aukšto lygio web dizaineris.